Aktualności

Strona główna / Aktualności

REHABILITACJA OSÓB ZE ZNACZNYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku zaprasza pacjentów na rehabilitację ambulatoryjną (czyli na miejscu, a nie w warunkach domowych),  którzy posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Co należy posiadać:

 • pacjent potrzebuje skierowanie na rehabilitację od lekarza POZ lub specjalisty, jest ono ważne miesiąc od daty wydania do zarejestrowania
 • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Dokumenty są potrzebne, żeby zarejestrować się do nas na wizytę fizjoterapeutyczną, w wyniku której będzie zaplanowany cykl rehabilitacji.

Trwa on zwykle 10 dni roboczych. W każdym dniu wykonywanych jest maksymalnie 5 zabiegów dziennie.

Informacje dodatkowe: 33 506 42 06

Od 1 lipca zmiany w korzystaniu z fizjoterapii dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

W przypadku osób o znacznym stopniu niepełnosprawności ustawa znosi limit finansowania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej w ramach umów zawieranych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i finansowanych z jego budżetu. Dla pacjenta oznacza to możliwość prowadzenia zindywidualizowanej i lepiej dostosowanej do jego potrzeb terapii. Po danym cyklu terapeutycznym, którego długość została określona w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 roku w prawie świadczeń gwarantowanych

w zakresu rehabilitacji medycznej (Dz.U. z 2018 poz. 465), pacjent będzie mógł wystąpić o dalsze usprawnianie na podstawie orzeczenia i nowego skierowania. Warto pamiętać, że intensywność terapii musi być dostosowana do danego pacjenta. Zbytnia intensywność może przynieść negatywne skutki, o czym czasami zapominają pacjenci, którzy pragnąc szybkich czy bardziej spektakularnych efektów przeciążają swoje organizmy.


Podziękowania


Program szczepień przeciwko wirusowi HPV

Szczepienie przeciw HPV Szanowni Pacjenci

1 czerwca rusza powszechny darmowy program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek i chłopców w wieku 12 (2011 rok urodzenia) i 13 (2010 rok urodzenia) lat.

HPV (Human Papilloma Virus), czyli ludzki wirus brodawczaka, odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy. Może wywoływać również inne nowotwory u kobiet i mężczyzn.

SGZOZ w Chełmku realizację szczepień przeciwko wirusowi HPV rozpoczyna od 5 czerwca. Wszelkie informacje dostępne są w Punkcie szczepień oraz pod numerem telefonu 33 846 12 02.

Rejestracja możliwa jest również poprzez darmową infolinię, działającą pod numerem 989, która jest czynna siedem dni w tygodniu od godz. 7.00 do 20.00. Przewidziano także e-rejestrację na Internetowym Koncie Pacjenta.

W miarę zainteresowania będą udostępniane kolejne terminy szczepień.


Zmiana ceny skojarzonej szczepionki dla dzieci DTP+IVP+HIB+WZW B Hexacima.

Szanowni Pacjenci

Nastąpiła zmiana ceny skojarzonej szczepionki dla dzieci DTP+IVP+HIB+WZW B Hexacima.
NOWA CENA SZCZEPIONKI 220,00 zł.


Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia”.


Dostępność Plus dla Zdrowia

Dostępność Plus Dla ZdrowiaDo pobrania: Transkrypcja Animacji.docx

Małopolska Tarcza Antykryzysowa. Pakiet Medyczny 3 – Wsparcie grantowe Placówek POZ

Małopolska tarcza antykryzysowa W ramach realizacji niniejszego grantu, Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku zostanie dodatkowo zaopatrzony w sprzęt oraz wyposażenie niezbędne do profesjonalnego udzielania świadczeń zdrowotnych i dalszego zapobiegania negatywnym skutkom pandemii COVID- 19. Wykorzystane zostaną m.in. aparat EKG wraz ze stolikiem, spirometr, pulsoksymetry, elektroniczne aparaty do mierzenia ciśnienia. Doposażone zostaną też stanowiska pracy personelu medycznego w środki ochrony indywidualnej (rękawiczki jednorazowe), a część funduszy zostanie przeznaczona na zakup urządzeń i środków do dezynfekcji, co znacząco wpłynie na obniżenie transmisji wirusów w przestrzeni chełmeckiej przychodni.

Poradnia stomatologiczna - dodatkowe numery telefonów

W celu usprawnienia kontaktu z Poradnią stomatologiczną uruchomiliśmy nowe, dodatkowe numery telefonów. Gabinet numer 1 - 33 506 41 31 Gabinet numer 2 - 33 506 41 32.

Poradnia stomatologiczna nowy harmonogram pracy

W każdy piątek w okresie 13.10 - 30.11.2022 r. lekarz stomatolog udziela świadczeń medycznych pacjentom do godz. 18.00.

Poradnia stomatologiczna w tym dniu czynna do godz. 19.00

I miejsce pierwszego etapu Plebiscytu HIPOKRATES 2022 w kategorii PEDIATRA ROKU

Hipokrates wyniki konkursu pediatra roku 2022 Miło nam poinformować, że lekarz pediatra Martna Nobis pracująca w poradni dziecka SGZOZ w Chełmku zajęła I miejsce pierwszego etapu Plebiscytu HIPOKRATES 2022 w kategorii PEDIATRA ROKU. Zachęcamy do głosowania w kolejnych etapach plebiscytu.

SZCZEPIENIA PRZECIW MENINGOKOKOM GRUPY C

W ramach Programu Promocji Zdrowia dotyczącego szczepień profilaktycznych dzieci z terenu Gminy Chełmek przeciwko bakteriom Neisseria Meningitidis typ C, ruszyła akcja szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy C dla dzieci urodzonych w 2018 roku i zameldowanych na terenie Gminy Chełmek.

Program dofinansowuje Urząd pokrywając w 75% koszt szczepionki. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości, ponieważ szczepienie jest jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi i zapewnia ochronę przed takimi chorobami jak na przykład posocznica (zwana potocznie sepsą), zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Szczepienia realizowane są w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku przy ul. Staicha 1.

Jeżeli macie Państwo wątpliwość czy szczepić dziecko lub chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat infekcji meningokokowych prosimy o skonsultowanie się z lekarzem pediatrą. Rejestracja i więcej informacji pod numerami telefonu: 33 846 14 61, 33 846 12 02.


UWAGA AWARIA SIECI TELEINFORMATYCZEJ

W związku z awarią sieci teleinformatycznej niezależnej od SGZOZ w Chełmku informujemy, że występują problemy z obsługą oraz dodzwonieniem się do przychodni.

Poniżej link do komunikatu o występującej awarii:

https://www.facebook.com/185759374790813/posts/5457993750900656/

Za utrudnienia przepraszamy!


BEZPŁATNE TESTY ANTYGENOWE COVID-19


PORADNIA MEDYCYNY PRACY OD DNIA 27.01.2022R. DO ODWOŁANIA BĘDZIE NIECZYNNA

Z przyczyn niezależnych od SGZOZ w Chełmku informujemy, że Poradnia Medycyny Pracy od dnia 27.01.2022r. do odwołania będzie nieczynna.

PORADNIA KARDIOLOGICZNA W DNIU 26.01.2022R. BĘDZIE NIECZYNNA

Z przyczyn niezależnych od SGZOZ w Chełmku informujemy, że Poradnia kardiologiczna w dniu 26.01.2022r. będzie nieczynna.

WYMIANA CENTRALI TELEFONICZNEJ

Szanowni Państwo

W trosce o dobro pacjenta oraz celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku realizuje inwestycje

polegającą na wymianie całego systemu teleinformatycznego tj. usprawnienia telefonicznej obsługi pacjenta w przychodni w Chełmku.

W związku z tym mogą występować okresowe przerwy techniczne i trudności w ruchu telefonicznym.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość"


UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT - PRACOWNIA USG w dniu 06.10.2021r.

Z powodów niezależnych od SGZOZ w Chełmku (aktualizacja systemów komputerowych) mogą wystąpić opóźnienia związane z czasem realizacji świadczenia oraz ewentualna zmiana terminu badania.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.


BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE

Rozpoczyna się sezon grypowy w wraz z nim ruszają szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w wieku 75 i więcej.

Oferta nieodpłatnych szczepień skierowana jest do osób, które ukończyły 75 rok życia, gdyż profilaktyka przeciwgrypowa w tej grupie osób jest szczególnie ważna.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 33 846 12 02.

Szczepienia będą realizowane od 1 października 2021 roku zgodnie z harmonogramem udostępnionym przez Ministerstwo Zdrowia.

Podstawa prawna: Dz. U. 2021.1581.


SZCZEPIENIA PRZECIW MENINGOKOKOM GRUPY C

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Po raz kolejny rozpoczynamy akcję szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy C dla dzieci zameldowanych (na pobyt stały) na terenie Gminy Chełmek, urodzonych w 2017 roku.

Program dofinansowuje Urząd Gminy Chełmek pokrywając 50% kosztu szczepionki. Rodzice korzystający z pomocy MOPS będą mogli zaszczepić dziecko bez ponoszenia kosztów.

Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości ponieważ szczepienie jest jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi i zapewnia maluchom ochronę przed takimi chorobami jak posocznica (zwana sepsą), zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

W Polsce szczepienia przeciwko meningokokom są zalecane przez pediatrów, ale z powodów budżetowych niestety nie są refundowane przez NFZ. Oznacza to, że rodzice, chcąc zapewnić dziecku ochronę, sami muszą ponieść koszt szczepionki. Warto więc skorzystać z możliwości dofinansowania, którą w tej chwili daje Gmina Chełmek.

Jeśli macie Państwo wątpliwość czy szczepić dziecko lub chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat infekcji meningokokowych prosimy o skonsultowanie się z pediatrą.

Szczepienia realizuje Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku przy ul. Staicha 1, Poradnia Dziecka – Punkt Szczepień.

Rejestracja i więcej informacji pod numerem tel.: 33 846 12 02.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK).

Działa na podobnych zasadach jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. Dzięki niej łatwiej niż dotychczas otrzymasz niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych. W dodatku bez wychodzenia z domu, cyfrowo i wygodnie.

Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer telefonu 800 137 200.

Link pod którym można uzyskać niezbędne informacje na temat Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK): https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/tpk-nowa-usluga-zdrowotna


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

Każda osoba przystępująca do szczepienia powinna zapoznać się z kwestionariuszem szczepienia przed zgłoszeniem się na kwalifikację do szczepienia w dniu wizyty.

Poniżej zamieszczamy link do pobrania "Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19".

Link: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-o-miejscu-pobrania-kwestionariusza-wstepnego-wywiadu-przesiewowego-przed-szczepieniem-osoby-doroslej-przeciw-covid-19?fbclid=IwAR1eGE9tCP6hy37iFmOCxSVI5HLh-ANhxheiuLZp7Avim71ZGcfmOT7q4T0


Aplikacja STOP COVID

Minister Zdrowia zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID.

Obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę to kolejny element ochrony przed zakażeniem.

Link do strony na której można znaleźć wszystko o aplikacji STOP COVID: https://www.gov.pl/web/protegosafe


WYKAZ WYJAZDOWYCH PUNKTÓW SZCZEPIEŃ Z TERENU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – POWIAT CHRZANOWSKI, OŚWIĘCIMSKI

WYKAZ WYJAZDOWYCH PUNKTÓW SZCZEPIEŃ Z TERENU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – POWIAT CHRZANOWSKI, OŚWIĘCIMSKI

1) Mobilny Punkt Szczepień Miłosz Woźniczko – tel. 507 143 356

2) Mobilny Punkt Szczepień Vitalis Nowak i Żurakowski Sp. J. – tel. 733 433 494

Wyjazdowe punkty szczepień dedykowane są dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez samorząd – to tzw. pacjenci leżący.

Podmiotem dedykowanym do oceny zasadności realizacji szczepienia przez wyjazdowy punkt szczepień jest właściwa placówka POZ.


Informacje dotyczące szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19 w domu

Poniżej podajemy link do strony NFZ, pod którym można znaleźć informacje dotyczące szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19 w domu.

Link do komunikatu:

https://www.nfz-krakow.pl/dla-swiadczeniodawcow/komunikaty/szczepienie-pacjentow-w-domu-nfz-zorganizowal-ponad-100-dodatkowych-punktow,2793.html


DODATKOWY KANAŁ REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19. INFORMACJA ZAMIESZCZONA NA STRONIE KANCELARII PREMIERA

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Kancelarii Premiera informujmy, że uruchomiono dodatkowy kanał rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 poprzez sms pod ogólnopolski numer 664 908 556.

Poniżej podajemy link, pod którym można znaleźć niezbędne informacje dotyczące rejestracji poprzez sms.

Link: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms


INFORMACJA W SPRAWIE DOWOZU OSÓB DO PUNKTU SZCZEPIEŃ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19

Poniżej zamieszczamy link do strony Urzędu Miejskiego w Chełmku, pod którym można znaleźć informację w sprawie dowozu osób do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Link do komunikatu: http://www.chelmek.pl/dla-mieszkancow/aktualnosci/2867-informacja-dla-mieszkancow-gminy-chelmek-w-sprawie-dowozu-osob-do-punktu-szczepien-przeciwko-wirusowi-sars-cov-2?fbclid=IwAR0LLvsZ3_IgRsa1zzDLSG-F8uSvd-7adCS7scwXy41H3kNbhi6LfcwGJKI


REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA COVID-19 SENIORÓW POWYŻEJ 80 ROKU ŻYCIA (1941 ROK URODZENIA I STARSI)

INFORMUJEMY, ŻE OD 15 STYCZNIA 2021 ROKU ROZPOCZYNAMY REJESTRACJĘ NA SZCZEPIENIA COVID-19 SENIORÓW POWYŻEJ 80 ROKU ŻYCIA (1941 ROK URODZENIA I STARSI).

REJESTRACJA ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8:00 – 18:00 POD NUMEREM 503 458 978.


Komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący szczepienia przeciw COVID-19 - informacje dla osób 18-69 lat

Poniżej zamieszczamy link do strony Ministerstwa Zdrowia, pod którym można znaleźć informacje dla osób 18-69 lat , chcących się zaczepić przeciw COVID-19

Jednocześnie przypominamy, aby na bieżąco śledzić zamieszczane komunikaty.

Link: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia


Komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący szczepienia przeciw COVID-19 - informacje dla seniorów, którzy skończyli 80 lat

Poniżej zamieszczamy link do strony Ministerstwa Zdrowia, pod którym można znaleźć informacje dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, chcących się zaczepić przeciw COVID-19

Jednocześnie przypominamy, aby na bieżąco śledzić zamieszczane komunikaty.

Link: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja


Informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

Poniżej zamieszczamy link do strony Ministerstwa Zdrowia, na której znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19.

Link: https://www.gov.pl/web/szczepimysie


BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE DLA PACJENTÓW POWYŻEJ 75 ROKU ŻYCIA

Informujemy, że w związku z otrzymaniem z Ministerstwa Zdrowia dodatkowej puli szczepionek przeciw grypie dla pacjentów powyżej 75 roku życia możliwe jest bezpłatne zzczepienie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem: 33 846 12 02.

NOWOŚĆ W SGZOZ W CHEŁMKU

Od 7 grudnia 2020 roku wykonujemy badania w kierunku identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2.

Informujemy, że od 7 grudnia 2020 roku wykonujemy badania w kierunku identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2.

Cena oznaczenia pojedynczej klasy przeciwciał - 120 zł.

Cena oznaczenia pakietu przeciwciał (IgM + IgG) - 190 zł.

Tak, jak w przypadku innych badań laboratoryjnych konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna - tel. bezpośredni 514 342 106.


LABORATORIUM - URUCHOMILIŚMY NOWY, BEZPOŚREDNI NUMER TELEFONU

Na potrzeby pracowni diagnostyki laboratoryjnej uruchomiono bezpośredni numer telefonu 514 342 106 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 800 - 1800.

Przed wykonaniem badań laboratoryjnych wymagany jest kontakt telefoniczny w celu rejestracji na podany powyżej numer.


NIE WSZYSTKIE OBJAWY ZŁEGO SAMOPOCZUCIA MUSZĄ ŚWIADCZYĆ O ZAKAŻENIU KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 (COVID-19)

Jeśli jednak prze kilka dni utrzymują się, bądź nasilają dolegliwości takie jak:

 • ostra infekcja dróg oddechowych
 • gorączka powyżej 38`C
 • kaszel i/lub duszność
 • 0utrata węchu i /lub utrata smaku

skontaktuj się z lekarzem POZ.

 • W przypadku otrzymania skierowania w celu wykonania badania w kierunku koronawirusa pamiętaj, że badanie należy wykonać jak najszybciej od uzyskania zlecenia.
 • Od dnia następującego po dniu zlecenia testu przez lekarza POZ automatycznej podlegasz 10 - dniowej kwarantannie (masz jednak prawo opuścić miejsce jej odbywania na czas pobrania wymazu oraz dojazdu do punktu mobilnego i z powrotem do domu).

Uwaga!

Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Nie musisz znać numeru zlecenia ani posiadać jego wydruku.

 • Jeżeli wynik testu będzie negatywny, zostaniesz automatycznie zwolniony z kwarantanny.
 • Jeśli wyniku testu będzie pozytywny, powinieneś bezwzględnie poddać się izolacji w domu, która w przypadku pacjenta bez objawów trwa 10 dni.
 • Po 7 dniu izolacji, ale nie później niż w jej 10 dniu, telefonicznie skontaktuje się z Tobą Twój lekarz rodzinny, aby sprawdzić stan zdrowia i w przypadku utrzymujących się objawów wydłużyć okres izolacji.
 • W razie konieczności przedłużenia okresu trwania izolacji w warunkach domowych pacjenta, u którego wystąpiły objawy, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej informuje pacjenta o przewidywanej dacie zakończenia okresu tej izolacji oraz o konieczności odbycia kolejnej porady albo teleporady w ostatnim dniu jej trwania.
 • Zakończenie izolacji w warunkach domowych następuje po udzieleniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, w ostatnim dniu przedłużonego okresu tej izolacji, porady albo teleporady, podczas której lekarz ten decyduje o jej zakończeniu.
Grafika Ministerstwa Zdrowia 
Wytyczne dotyczące wykonania badania przeciw SARS Cov-2 i postępowania w czasie kwarantanny Grafika Ministerstwa Zdrowia 
Wytyczne dotyczące wykonania badania przeciw SARS Cov-2 i postępowania w czasie kwarantanny

PORADNIA MEDYCYNY PRACY - AKTUALIZACJA

Od dnia 30 października 2020 roku Poradnia medycyny pracy SGZOZ w Chełmku będzie realizować usługi medyczne tylko w zakresie badań wstępnych i kontrolnych.

W celu umówienia wizyty należy skontaktować się z pielęgniarką w godzinach 11.00 - 12.00 pod numerem telefonu 572 362 998.

Lekarz medycyny pracy będzie orzekał tylko w piątki od godziny 14.00.


AKTUALIZACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE

AKTUALIZACJA (26.10.2020r.)

Informujemy, że od wtorku (27.10.2020r.) zostają wznowione szczepienia przeciw grypie.

Wszystkie osoby, które w dniu dzisiejszym (26.10.2020r.) miały odwołane szczepienia przeciw grypie proszone są o oczekiwanie na kontakt ze strony przychodni.


WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PLANOWANYCH SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE

W związku z objęciem całego kraju czerwoną strefą, wstrzymane zostają w nadchodzących dniach planowane szczepienia przeciw grypie.

Szczepionki zostają zarezerwowane dla umówionych wcześniej pacjentów, z którymi będziemy w kontakcie w późniejszym terminie.


NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Przypominamy że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane są w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, ul. Wysokie Brzegi 4, numer telefonu 33 844 84 93.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.


PORADNIA MEDYCYNY PRACY NIECZYNNA

Od dnia 26 października 2020r. do odwołania poradnia medycyny pracy SGZOZ w Chełmku będzie nieczynna w związku z zaostrzoną sytuacją epidemiczną związaną z wirusem Sars-CoV2 wywołującym chorobę COVID-19.

AKTUALIZACJA INFORMACJI DOTYCZĄCEJ ORGANIZACJI TELEPORADY w ramach podstawowej opieki zdrowotnej

Z uwagi na dużą ilość zleceń na zapotrzebowanie na leki stałe (recepty), które dostarczane są przez pacjentów bezpośrednio do skrzynki pocztowej, znajdującej się przy drzwiach wejściowych do SGZOZ w Chełmku oraz za pośrednictwem e-mail poz@sgzoz.pl informujemy, iż czas realizacji e-recepty zostaje wydłużony do 5 dni roboczych w zależności od harmonogramu pracy danego lekarza.

W celu usprawnienia komunikacji z rejestracją ogólną został uruchomiony dodatkowy numer telefonu: 33 846 15 99.


NIEAKTUALNE. UWAGA AKTUALIZACJA NUMERÓW TELEFONICZNYCH (obowiązuje od 05.10.2020r.)

1) TELEFONICZNY KONTAKT DO REJESTRACJI OGÓLNEJ: 33 846 14 61 lub 33 846 11 69 - codziennie w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00.

2) TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI DZIECKA: 33 846 12 02 - codziennie w dni robocze.

3) TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH: 33 846 14 83 - codziennie w dni robocze.

4) TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI STOMATOLOGICZNEJ: 33 846 14 32 lub 572 363 130 - rejestracja odbywa się codziennie telefonicznie w wyznaczonych godzinach: 7:00 – 7:30, 12:00 – 14:00, 17:30 – 18:30.

5) TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI MEDYCYNY PRACY: 572 362 998 - rejestracja odbywa się codziennie w dni robocze w wyznaczonych godzinach: 11:00 – 12:00.

6) TELEFONICZNY KONTAKT DO REHABILITACJI AMBULATORYJNEJ ORAZ OŚRODKA DZIENNEGO: 33 846 14 11 - Ośrodek Dziennej Rehabilitacji, 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206 - Rehabilitacja ambulatoryjna.

PRZYPOMINAMY:

-> WCHODZĄC DO PRZYCHODNI NALEŻY ZAŁOŻYĆ MASECZKĘ.

-> PO WEJŚCIU ZOSTANIE ZMIERZONA TEMPERATRUA ORAZ PRZEPROWADZONY WYWIAD W KIERUNKU COVID-19.

-> NASTĘPNIE NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE

-> PROSIMY O ZACHOWANIE 2 METRÓW ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY OSOBAMI PRZEBYWAJĄCYMI W PRZYCHODNI.


Punkty wymazowe dla osób, które muszą wykonać test w kierunku COVID-19

W Małopolsce działają 22 punkty, gdzie osoby, które otrzymały zlecenie wykonania testu w kierunku COVID-19, mogą wykonać bezpłatny test w kierunku koronawirusa.

Link do komunikatu:

https://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/punkty-wymazowe-dla-osob-ktore-musza-wykonac-test-w-kierunku-covid-19,383.html


NOWY LEKARZ PEDIATRA

Informujemy, iż od czwartku (17 września 2020 roku) w Poradni POZ dla dzieci rozpoczyna pracę nowy lekarz pediatra Barbara Kowalczyk-Razowska.

INFORMACJA O ZAMONTOWANIU SKRZYNKI DLA PACJENTA

PACJENCIE

Informujemy, że przy drzwiach wejściowych SGZOZ w Chełmku została zamontowana skrzynka, do której będzie można wrzucić:

-> zapotrzebowanie na leki stałe (recepty)

-> skierowania

-> dokumenty do przekazania np. wypisy szpitalne, zaświadczenia itp.

Wszystkie dokumenty wrzucane do skrzynki muszą być wypełnione drukowanymi literami oraz zabezpieczone w kopercie.

Druk zapotrzebowania na leki stałe dostępny jest na stronie www.sgzoz.pl, w zakładce "Dla pacjenta" -> Pliki do pobrania lub w siedzibie SGZOZ w Chełmku.

Zapotrzebowanie na leki stałe (recepty) można również wypełnić na własnym wniosku pamiętając o podaniu następujących danych:

- imię i nazwisko lekarza,

- imię i nazwisko pacjenta,

- pesel,

- numer telefonu do kontaktu,

- nazwa leku i dawka, dawkowanie, ilość opakowań / lub ilość tabletek,

- podpis pacjenta / osoby upoważnionej.


AWARIA ZOSTAŁA USUNIĘTA

UWAGA AWARIA TELEFONÓW

W związku z awarią centrali telefonicznej chwilowo wystąpią problemy z połączeniami.

Trwają prace nad usunięciem awarii.

Za utrudnienia przepraszamy.


WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ODWOŁYWANIA UMÓWIONEJ WIZYTY LEKARSKIEJ

Zapisałeś się do lekarza, ale w umówionym terminie wizyta jest niemożliwa?

Jeżeli nie możesz przyjść na wizytę NIE ZAPOMNIJ JEJ ODWOŁAĆ!!!


NIEAKTUALNE. UWAGA WAŻNE - PORADNIA STOMATOLOGICZNA

W związku z sytuacją epidemiologiczną i wzmożonym reżimem sanitarnym rejestracja do Poradni stomatologicznej odbywa sie codziennie telefonicznie w wyznaczonych godzinach:

7:00 - 7:30

12:00 - 14:00

17:30 - 18:30

oraz poprzez e-rejestrację.

Numer telefonu: 33 846 14 32 lub 572 363 130.

WEJŚCIE NA TEREN PRZYCHODNI TYLK ZA ZGODĄ LEKARZA PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE TELEFONICZNYM.

OBOWIĄZKOWO NALEŻY:

-> wchodząc do przychodni założyc maseczkę

-> po wejsciu zostanie zmierzona temperatura oraz przeprowadzony wywiad w kierunku covid-19

-> następnie zdezynfekować ręce

-> prosimy o zachowanie 2 metrów odległości pomiędzy osobami przebywającymi w przychodni.


UWAGA WAŻNE - OD DNIA 1 LIPCA 2020 ROKU PONOWNIE ROZPOCZYNAMY PRZYJĘCIA PACJENTÓW

Ze względu na dobro i bezpieczeństwo pacjentów oraz szczególną sytuację epidemiologiczną zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zaleceń.

1. REJESTRACJA pacjentów odbywa się tylko telefonicznie.

2. Poradnia POZ DLA DOROSŁYCH realizuje świadczenia w trybie teleporad w ramach, których można otrzymać: zalecenia, e-receptę, e-zwolnienie lekarskie, sugestie bezpośredniej wizyty w przychodni lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność. Tylko w sytuacjach wymagających badania fizykalnego, po wcześniejszej telefonicznej konsultacji z lekarzem będzie możliwe wejście na teren placówki.

-> TELEFONICZNY KONTAKT DO LEKARZA POZ: 33 846 14 41 lub 33 846 11 69 - codziennie w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00 lub 508 465 562 - codziennie w dni robocze w godzinach 12:00 - 13:00.

-> PORADNIA POZ DLA DZIECI od 6 lipca 2020 roku realizuje świadczenia w trybie teleporad - 33 846 12 02.

-> PORADNIE SPECJALISTYCZNE realizują świadczenia w trybie teleporad - 33 846 14 83.

Do recept potrzebny jest: pesel, a w przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość.

3. STOMATOLOGIA przyjmuje wyłącznie pacjentów bólowych - w stanie nagłym. Wymagany wcześniejszy kontakt telefoniczny - 33 846 14 32,

4. REHABILITACJA AMBULATORYJNA oraz OŚRODEK DZIENNY:

Kwalifikacja na zabiegi odbywa się wyłącznie poprzez teleporadę:

-> 33 846 14 11 - Ośrodek Dziennej Rehabilitacji

-> 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206 - Rehabilitacja ambulatoryjna

Umawianie na zabiegi odbywa się tylko telefonicznie:

-> 33 846 14 11 - Ośrodek Dziennej Rehabilitacji

-> 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206 - Rehabilitacja ambulatoryjna.

Na zabiegi fizjoterapii ambulatoryjnej zostało wyznaczone osobne wejście - od strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (przewiązka budynku B-C od strony ul. Staicha).

5. Poradnia MEDYCYNY PRACY -> bezpośredni numer 572 362 998 dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 12:00.

6. LABORATORIUM -> jest czynne codziennie. Materiał do badań pobierany jest od 7:00 do 9:30. W każdym przypadku należy wcześniej zadzwonić pod numer 33 846 11 69 lub 33 846 14 61.

7. GABINET ZABIEGOWY dostępny dla pacjentów ze stałymi zleceniami.

8. Badania RTG, USG wykonywane w terminach ustalonych z pacjentami.

WEJŚCIE NA TEREN PRZYCHODNI TYLK ZA ZGODĄ LEKARZA PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE TELEFONICZNYM.

OBOWIĄZKOWO NALEŻY:

-> wchodząc do przychodni założyc maseczkę

-> po wejsciu zostanie zmierzona temperatura oraz przeprowadzony wywiad w kierunku covid-19

-> następnie zdezynfekować ręce

-> prosimy o zachowanie 2 metrów odległości pomiędzy osobami przebywającymi w przychodni.


Komunikat Burmistrza Chełmka w sprawie bieżącej sytuacji w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku

Szanowni Pacjenci

Poniżej zamieszczamy link do komunikatu Burmistrza Chełmka w sprawie bieżącej sytuacji w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku.

Link do komunikatu: http://chelmek.pl/dla-mieszkancow/aktualnosci/2744-komunikat-burmistrza-chelmka-w-sprawie-biezacej-sytuacji-w-samodzielnym-gminnym-zakladzie-opieki-zdrowotnej-w-chelmku


UWAGA PACJENCI - WAŻNY KOMUNIKAT

COVID - 19

PRZYCHODNIA ZOSTAJE CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI PACJENTA

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku w zawiązku z zaleceniem epidemiologicznym, począwszy od poniedziałku 22 czerwca 2020 roku do odwołania, wzmacnia reżim sanitarny i zaostrza wytyczne dotyczące pacjentów korzystających z przychodni w Chełmku.

Informujemy zatem, iż przychodnia zostaje CAŁKOWICIE zamknięta dla bezpośredniej obsługi pacjenta.

Od dnia 22 czerwca 2020 roku do odwołania obowiązują następujące zasady:

1. Konsultacje lekarskie odbywają się WYŁĄCZNIE za pośrednictwem środków komunikacji telefonicznej TELEPORADY pod numerami:

-> POZ – 33 846 14 61, 33 846 11 69, 508 465 562

-> Poradnia dziecka – 33 846 12 02

-> Poradnie specjalistyczne – 33 846 14 83

-> Stomatologia – 33 846 14 32

-> Ośrodek Dziennej Rehabilitacji – 33 846 14 11

-> Rehabilitacja ambulatoryjna – 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206

2. Badania laboratoryjne należy wykonywać w ościennych punktach pobrań. Preferowany punkt to Laboratorium Medyczne MEDEX w Libiążu, ul. 11 Listopada 11, tel. 32 627 48 35 (obowiązują godziny 7:00 – 9:00).

3. Zastrzyki i inne czynności pielęgniarskie zlecone przez lekarza SGZOZ w Chełmku muszą być wykonywane w ościennych przychodniach – do czasu powtórnego otwarcia przychodni w Chełmku.

4. Wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, badania USG, badania RTG oraz badania w ramach Poradni medycyny pracy - zostają odwołane.


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PORADNI MEDYCYNY PRACY

Informujemy, iż Poradnia Medycyny Pracy wykonuje badania zgodnie z harmonogramem, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu ich wykonania.

W celu ustalenia terminu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 572 362 998 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 12:00.


AKTUALIZACJA - WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE LABORATORIUM - WYDŁUŻENIE GODZIN WYKONYWANIA BADAŃ

Wydłużamy godziny wykonywania badań.

Materiał do badań pobierany jest od 7:00 do 10:00.

W każdym przypadku należy wcześniej zadzwonić pod numer 33 846 11 69 lub 33 846 14 61.


WZNOWIENIE BADAŃ BILANSOWYCH DLA DZIECI

Informujemy o wznowieniu badań bilansowych dla dzieci.

W celu ustalenia terminu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Poradnią Dziecka 33 846 12 02.

Badania bilansowe będą wykonywane:

- poniedziałek 12:00 - 14:00

- piątek 12:00 - 14:00


AKTUALIZACJA - WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE TELEFONICZNEGO KONTAKTU DO LEKARZA POZ

Telefoniczny kontakt do lekarza POZ:

1. 33 846 14 61 - codziennie w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00

2. 33 846 11 69 - codziennie w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00

3. 508 465 562 - codziennie w dni robocze w godzinach 12:00 - 13:00.

Telefoniczny kontakt do Poradni Dziecka: 33 846 12 02

Konieczny: pesel

W przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość


AKTUALIZACJA - WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE LABORATORIUM

Od 1 czerwca 2020 roku Laboratorium SGZOZ w Chełmku czynne codziennie.

Materiał do badań pobierany jest od 7:00 do 9:00.

W każdym przypadku należy wcześniej zadzwonić pod numer 33 846 11 69 lub 33 846 14 61.


SZCZEPIENIE PRZECIWKO ODKLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu - w parkach, lasach, nad jeziorem?

Dużo spacerujesz, jeździsz na rowerze lub biegasz?

Twoje dzieci wyjeżdżają na obozy i kolonie?

Czy pomyślałeś o szczepieniu, które mogą uchronić Ciebie i Twoich najbliższych przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze?

Informujemy, że w SGZOZ w Chełmku możesz zaszczepić się przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu.

Cena szczepionki - 110 zł


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE OŚRODKA DZIENNEJ REHABILITACJI I REHABILITACJI AMBULATORYJNEJ

Od 11.05.2020 roku rozpoczynamy przyjmowanie pacjentów.

Kwalifikacja na zabiegi odbywa się wyłącznie poprzez teleporadę: 33 846 14 11 (Ośrodek Dziennej Rehabilitacji) oraz 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206 (Rehabilitacja ambulatoryjna).

Pacjenci są informowani telefonicznie o sposobie przyjmowania (ze względu na stan epidemiologiczny są inne procedury).

Umawianie na zabiegi odbywa się tylko telefonicznie: 33 846 14 11 (Ośrodek Dziennej Rehabilitacji) oraz 33 846 11 69 wew. 206 lub 33 846 14 61 wew. 206 (Rehabilitacja ambulatoryjna).

Na zabiegi w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej zostało wyznaczone osobne wejście – od strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (przewiązka budynku B-C od strony ul. Staicha).


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE LABORATORIUM

Laboratorium SGZOZ w Chełmku czynne codziennie.

Materiał do badań pobierany jest od 8:00 do 9:30.

W każdym przypadku należy wcześniej zadzwonić pod numer 33 846 11 69 lub 33 846 14 61.


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE DOTYCZĄCE URUCHOMIENIA REHABILITACJI LECZNICZEJ

Chcemy jeszcze lepiej przygotować się na uruchomienie rehabilitacji leczniczej w czasie pandemii, tak abyśmy mieli pewność, że spełnia wszelkie wymogi odnośnie bezpieczeństwa.

Dlatego, na wprowadzenie dodatkowych środków ochrony i przeszkolenie obsługi postanowiliśmy przeznaczyć trochę więcej czasu.

W związku z tym, planowane otwarcie Ośrodka Dziennej Rehabilitacji oraz zabiegów ambulatoryjnych przesuwamy na 8 maja 2020 roku.

O wszystkim będziemy na bieżąco informować .


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PORADNI CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ

Informujemy, że Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej przyjmuje pacjentów wymagających pilnej konsultacji.

W celu rejestracji wymagany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 33 846 14 83.


UWAGA - WAŻNE INFORMACJE W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

UWAGA - WAŻNE INFORMACJE

Informacja dla pacjenta bezobjawowego po kontakcie z osobą zarażoną - grafika ministerstwa zdrowia Informacja dla pacjenta bezobjawowego po kontakcie z SARS-COV-2

ZMIANY FUNKCJONOWANIA SGZOZ W CHEŁMKU W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ OD DNIA 16 MARCA 2020 ROKU

UWAGA WAŻNE

ZE WZGLĘDU NA DOBRO i BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW ORAZ SZCZEGÓLNĄ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ O ZASTOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ.

W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemią koronawirusa, od 16 marca 2020 roku w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku

ZOSTAJĄ WPROWADZONE NADZWYCZAJNE ROZWIĄZANIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ PACJENTÓW

1. REJESTRACJA PACJENTÓW ODBYWA SIĘ TYLKO TELEFONICZNIE

2. PORADNIE POZ DLA DOROSŁYCH I DZIECI BĘDĄ REALIZOWAŁY ŚWIADCZENIA WYŁĄCZNIE W TRYBIE TELEPORAD w ramach których można otrzymać:

zalecenia, e-receptę, e-zwolnienie lekarskie, sugestie bezpośredniej wizyty w przychodni lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność. Tylko w sytuacjach wymagających badania fizykalnego, po wcześniejszej telefonicznej konsultacji z lekarzem będzie możliwe wejście na teren placówki.

3. PORADNIE SPECJALISTYCZNE BĘDĄ REALIZOWAŁY ŚWIADCZENIA WYŁĄCZNIE W TRYBIE TELEPORAD w ramach których można otrzymać:

zalecenia, e-receptę, e-zwolnienie lekarskie, sugestie bezpośredniej wizyty w przychodni lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność. Tylko w sytuacjach wymagających badania fizykalnego, po wcześniejszej telefonicznej konsultacji z lekarzem będzie możliwe wejście na teren placówki.

4. REHABILITACJA AMBULATORYJNA ORAZ OŚRODEK DZIENNY ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

5. STOMATOLOGIA PRZYJMUJE WYŁĄCZNIE PACJENTÓW BÓLOWYCH - W STANIE NAGŁYM - pozostałe przyjęcia zostają odwołane. WYMAGANY wcześniejszy kontakt telefoniczny 33 846 14 32

6. PLANOWE BADANIA USG NIE BĘDĄ WYKONYWANE DO ODWOŁANIA

7. PORADNIA MEDYCYNY PRACY ZAMKNIETA DO ODWOŁANIA

8. LABORATORIUM WYŁĄCZNIE ZE WSKAZAŃ LEKARSKICH (ważne skierowania wydane po 16 marca)

9. GABINET ZABIEGOWY DOSTĘPNY JEDYNIE DLA PACJENTÓW ZE STAŁYMI ZLECENIAMI

10. BADANIA RTG TYLKO ZE WSKAZAŃ SPECJALISTY (skierowania po 16 marca 2020)

W SYTUACJI, GDY BĘDZIE TO NIEZBĘDNE PACJENT ZOSTANIE UMÓWIONY NA KONKRETNĄ GODZINĘ DO LEKARZA I WTEDY MOŻLIWE BĘDZIE WEJŚCIE DO PRZYCHODNI.

TELEFONICZNY KONTAKT DO LEKARZA MOŻLIWY BĘDZIE POD NUMERAMI TELEFONÓW:

1. PORADNIA LEKARZA POZ: 33 846 14 61, 33 846 11 69, 508 465 562

2. PORADNIA DZIECIĘCA: 33 846 12 02

3. PORADNIE SPECJALISTYCZNE: 33 846 14 83

Ośrodek Dziennej Rehabilitacji: 33 846 14 11

Zabiegi rehabilitacyjne (fizjoterapia ambulatoryjna): 33 33 846 14 61 wew. 206, 33 846 11 69 wew. 206


UWAGA WAŻNE - AKTUALIZACJA TELEFONICZNEGO KONTAKTU DO PORADNI DZIECKA

TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI DZIECKA

Harmonogram od 16 marca do 20 marca 2020r.

tel.: 508 465 562

Poniedziałek, wtorek, czwartek: 10:00-11:00

Piątek: 14:00-15:00

Konieczny: pesel

W przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość


UWAGA WAŻNE - AKTUALIZACJA TELEFONICZNEGO KONTAKTU DO LEKARZA

TELEFONICZNY KONTAKT DO LEKARZA

Harmonogram od 16 marca do 20 marca 2020r.

tel.: 508 465 562

Poniedziałek: 10:00-11:00, 12:00-13:00, 16:00-17:00

Wtorek: 10:00-11:00, 12:00-13:00, 16:00-17:00

Środa: 10:00-11:00, 12:00-13:00, 16:00-17:00

Czwartek: 10:00-11:00, 12:00-13:00, 16:00-17:00

Piątek: 10:00-13:00

Konieczny: pesel

W przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość


BADANIA USG W DNIU 13 MARCA 2020 ODWOŁANE

BADANIA USG W DNIU 13 MARCA 2020 ODWOŁANE

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w dniu jutrzejszym, tj. 13.03.2020r. badania USG zostają odwołane.

Dalsze informacje będą udzielane w rejestracji i za pośrednictwem strony www.sgzoz.pl oraz https://www.facebook.com/sgzozchelmek


DOTYCZY TELEPORAD POD NUMEREM 508 465 562

Szanowny Pacjencie

SGZOZ w Chełmku nie będzie oddzwaniał na nieodebrane i / lub nagrane na poczcie głosowej połączenia dotyczące teleporady pod numerem 508 465 562.


TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI DZIECKA

TELEFONICZNY KONTAKT DO PORADNI DZIECKA

tel.: 33 846 12 02 wew. 304

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

w godz. 10;00 - 11:00

Konieczny: pesel

W przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość


TELEFONICZNY KONTAKT DO LEKARZA

TELEFONICZNY KONTAKT DO LEKARZA

OD DNIA 16 MARCA 2020 ROKU

tel.: 508 465 562

codziennie od 12:00 do 13:00

Konieczny: pesel

W przypadku recept dla przewlekle chorych: rodzaj lekarstwa, dawka i ilość


Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Szanowny Pacjencie

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię (Telefoniczna Informacja Pacjenta), w której bezpłatnie, przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Numer infolinii: 800-190-590.

Poniżej podajemy również link do strony NFZ, na której znajdziesz inne formy kontaktu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: - kontakt e-mailowy - czat z konsultantem Telefonicznej Informacji Pacjenta - komunikator video z udziałem tłumacza języka migowego.

Link do strony: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/telefoniczna-informacja-pacjenta-tu-uzyskasz-informacje-o-postepowaniu-w-sytuacji-podejrzenia-zakazenia-koronawirusem,7597.html


NOWY APARAT RTG DO WYKONYWANIA ZDJĘĆ STOMATOLOGICZNYCH

Szanowni Pacjenci

W trosce podnoszenie standardu świadczonych dla Państwa usług informujemy, że z dniem 10 lutego SGZOZ w Chełmku uruchomił nowy aparat RTG do wykonywania zdjęć stomatologicznych.

Zapraszamy do korzystania.


PORADNIA MEDYCYNY PRACY - AKTUALIZACJA DANYCH KONTAKTOWYCH

Szanowni Państwo

Bezpośredni numer telefonu do Poradni Medycyny Pracy dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 12:00 jest następujący: 572 362 998.


WEJŚCIE DO PORADNI DZIECKA

Informujemy, że wejście do Poradni dziecka zostało ponownie otwarte.

PORADNIA MEDYCYNY PRACY - ORGANIZACJA PRACY OD 13 STYCZNIA 2020 ROKU

Szanowni Państwo

Informujemy, że Poradnia medycyny pracy z dniem 13 stycznia 2020 roku funkcjonować będzie według poniższego harmonogramu i organizacji:

1. Przygotowanie i organizacja Poradni medycyny pracy: mgr Katarzyna Anuszewska-Mastalerz - codziennie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 11:00 do 12:00: osobiście I piętro budynek B lub telefonicznie 33 846 14 61 wew. 226 w tych samych godzinach.

2. Lekarz medycyny pracy Hani Youssef orzeka w następujących dniach i godzinach:

- poniedziałek 13:00 - 14:00

- środa 13:00 - 14:00

- piątek 13:00 - 14:00


UWAGA Modernizacja wejścia do budynku C - poradnia dziecka UTRUDNIENIA

Szanowni Pacjenci

Z dniem 20 listopada 2019 r. rozpoczyna się modernizacja wejścia do poradni dziecka - parter budynek C.

W związku z prowadzonymi pracami wejście do poradni dziecka odbywać się będzie przez wejście główne do budynku przychodni (parter budynku A).

Za utrudnienia przepraszamy.


BADANIA LEKARSKIE UCZNIÓW I STUDENTÓW

Szanowni Pacjenci

Informujemy, że w związku ze skończonym limitem na nieodpłatne badania lekarskie kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych, uczniów tych szkół, studentów i uczestników studiów doktoranckich, od dnia 15 października 2019 roku będzie wykonywać powyższe badania za odpłatnością.

Nieodpłatne badania będzie można wykonać w Małopolskim Ośrodku Medycyny Pracy w Krakowie, ul. Zygmunta Augusta 1..

PORADNIA STOMATOLOGICZNA - NOWY NUMER TELEFONU

Szanowni Pacjenci

Informujemy, iż w celu usprawnienia rejestracji telefonicznej do Poradni stomatologicznej uruchomiliśmy odrębny numer telefonu: 33 846 14 32.


UWAGA PRACE MODERNIZACYJNE

Szanowni Pacjenci

Informujemy, że w dniach od 11 marca do 15 kwietnia 2019r. na terenie naszej przychodni trwają prace modernizacyjne.

Prace odbywają się na piętrze w budynku A.

Na czas modernizacji działające na piętrze w budynku A poradnie przeniesiono do innych gabinetów (z wyjątkiem PORADNI STOMATOLOGICZNEJ).

Poradnia Kardiologiczna - budynek B piętro: poniedziałek, wtorek - gabinet ginekologiczny; czwartek - gabinet laryngologiczny.

Poradnia Endokrynologiczna - budynek B piętro: gabinet ginekologiczny

Poradnia Zdrowia Psychicznego - budynek B piętro: wtorek - gabinet laryngologiczny (lekarz psychiatra); poniedziałek - gabinet urologiczny (psycholog)

Przejście do Poradni Stomatologicznej odbywać się będzie tylko w obecności pracownika poradni.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na czas realizacji prac modernizacyjnych.


AKCJA PROFILAKTYCZNA DLA PACJENTA W DNIU 6 LUTEGO 2019 ROKU W GODZINACH 8:00 - 12:00

Szanowni Pacjenci

6 lutego 2019 roku w godzinach 8:00 – 12:00 SGZOZ w Chełmku zaprasza na bezpłatne konsultacje w zakresie:

- pomiar ciśnienia tętniczego

- pomiar cukru

- analiza wagi (badanie poziomu tkanki tłuszczowej, wieku metabolicznego, ilości zatrzymanych płynów metabolicznych, itp.)

- konsultacje dietetyczne

- konsultacje z podologiem: dla osób cierpiących z powodu bólu stóp, który jest spowodowany między innymi przez wrastające paznokcie, uszkodzoną płytkę paznokci, brodawki, odciski, modzele, pękające pięty, nadmierne pocenie

- wystawa sprzętu rehabilitacyjnego

Serdecznie zapraszamy

Pomiary wagi i konsultacje z dietetykiem, podologiem odbędą się w gabinetach Chirurgii (parter budynek B, gabinet B0 06).


MEDYCYNA PRACY - PRZERWA W UDZIELANIU ŚWIADCZEŃ SPECJALISTYCZNYCH

Szanowni Państwo

W imieniu Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmku zawiadamiam, że w miesiącu grudniu 2018 r. i styczniu 2019 r. nastąpi przerwa w udzielaniu świadczeń specjalistycznych medycyny pracy. I tak:

- konsultacje lekarza laryngologa będą możliwe tylko do 17 grudnia 2018 r. włącznie a wznowienie nastąpi po 8 stycznia 2019 r.

- konsultacje lekarza okulisty będą możliwe tylko do 17 grudnia 2018 r. włącznie a wznowienie nastąpi po 31 grudnia 2018 r.

- konsultacje lekarza neurologa będą możliwe tylko do 19 grudnia 2018 r. włącznie a wznowienie nastąpi 7 stycznia 2019 r.

Uprzejmie proszę o zaplanowanie wszystkich badań ze szkodliwościami przed wyżej wymienionymi terminami.


DNIA 12 listopada 2018r. (PONIEDZIAŁEK) będą udzielane świadczenia według wcześniej zaplanowanych wizyt w następujących poradniach i zakresach

DNIA 12 listopada 2018r. (PONIEDZIAŁEK) będą udzielane świadczenia według wcześniej zaplanowanych wizyt w następujących poradniach i zakresach:

• Poradnia urazowo – ortopedyczna wraz z pracownią RTG

• Poradnia otolaryngologiczna

• Poradnia okulistyczna

• Poradnia kardiologiczna

• Fizjoterapia Ambulatoryjna

• Rehabilitacja w Ośrodku Dziennym

• Poradnia Zdrowia Psychicznego (porady psychologiczne)

LABORATORIUM – nieczynne


DNIA 12 listopada 2018 r. (PONIEDZIAŁEK) nie będą udzielane świadczenia w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz POZ, pielęgniarka POZ, położna POZ, pielęgniarka medycyny szkolnej)

DNIA 12 listopada 2018 r. (PONIEDZIAŁEK) nie będą udzielane świadczenia w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz POZ, pielęgniarka POZ, położna POZ, pielęgniarka medycyny szkolnej).

W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, które nie jest stanem nagłym, pomoc udzielana będzie pacjentom przez podmioty realizujące świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Świadczenia udzielane są w OŚWIĘCIMIU: Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu ul. Wysokie Brzegi 4, 32 – 600 Oświęcim (budynek główny Szpitala Powiatowego – wejście do Poradni Specjalistycznych, za Pracownią Rezonansu Magnetycznego I piętro, gabinety 114, 115,117) tel. 33 844 84 93.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pacjentów do skorzystania z możliwości szybkiego dostępu do specjalisty urologa

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku, 32 – 660 Chełmek, ul. Staicha 1

informuje

w ramach opieki specjalistycznej istnieje możliwość na bieżąco realizacji świadczeń medycznych w zakresie urologii

• na miejscu dostępny jest pełny zakres usług medycznych wykonywanych w warunkach ambulatorium, m.in. biopsja, cystoskopia, uroflometria.

• SGZOZ w Chełmku posiada też własne laboratorium medyczne z pełną gamą koniecznych badań analitycznych.

• w Poradni Urologicznej w Chełmku przyjmuje trzech specjalistów – urologów, których wiedza i doświadczenie zawodowe, pozwalają na sprawne i bezbolesne badania oraz wdrożenie natychmiastowego leczenia.

W celu ustalenia terminu na wizytę lekarską w Poradni Urologicznej konieczne jest:

- skierowanie do poradni urologicznej od lekarza rodzinnego (POZ) lub innego specjalisty ubezpieczenia zdrowotnego (specjalisty)

- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość

Rejestracja codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 33 846 14 61 lub 33 846 11 69.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pacjentów do skorzystania z możliwości szybkiego dostępu do specjalisty urologa.


Informujemy, że w dniu 16 listopada (piątek) będzie ograniczony dostęp do Lekarzy POZ.

Dnia 16 l i s t o p a d a 2018 r. (piątek)

będzie OGRANICZONY DOSTĘP DO LEKARZY POZ.

Prosimy o zaplanowanie wizyt lekarskich w innych dostępnych terminach.


ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

światowy dzień serca obrazek tematyczny Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Serca zapraszamy na akcje profilaktyczną, która odbędzie w SGZOZ w Chełmku 28 września 2018r. (piątek).

W ramach akcji będzie można nieodpłatnie wykonać między innymi:
 1. pomiar ciśnienia tętniczego
 2. pomiar glikemii
 3. obliczenie wskaźnika BMI.

Serdecznie zapraszamy.


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Informujemy, że Zamówienia Publiczne SGZOZ w Chełmku znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP), pod adresem: https://bip.malopolska.pl/sgzozwchelmku lub po kliknięciu w stopkę niniejszej strony


ROZPOCZĘLIŚMY SZCZEPIENIE PRZECIW GRYPIE

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom na grypę i jej ciężkim powikłaniom. Rozpoczęliśmy szczepienie przeciw grypie szczepionką nowej generacji. Po raz pierwszy oferujemy szczepionkę czteroskładnikową, która zapewnia szersze spectrum ochrony.

Cena szczepionki wraz z konsultacją oraz jej podaniem dla pacjentów zdeklarowanych w SGZOZ w Chełmku to koszt 42,00 zł, dla pacjentów niezdeklarowanych w SGZOZ w Chełmku wynosi 45,00 zł.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli pomyśleć o profilaktyce w tym sezonie serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


OFERTA PRACY

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmku, ul. Staicha 1 zatrudni pracownika na stanowisko: pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej.

Forma zatrudnienia: pełny etat.

Wymagania:

 • wykształcenie średnie medyczne lub wyższe medyczne,
 • posiada tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego albo,
 • ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego albo,
 • odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego albo,
 • odbywa kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego albo,
 • posiada tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa,
 • aktualne prawo wykonywania zawodu,
 • doświadczenie zawodowe mile widziane,
 • znajomość obsługi komputera,
 • poczucie odpowiedzialności, empatia, cierpliwość, wysoka kultura osobista, bardzo dobra organizacja pracy własnej.

Mile widziane będą inne kwalifikacje potwierdzone stosownymi dokumentami.

Warunkiem koniecznym przyjęcia aplikacji jest zamieszczenie klauzuli zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych oraz z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000).

Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV i list motywacyjny wraz z klauzulą o ochronie danych osobowych osobiście w siedzibie SGZOZ w Chełmku – Administracja, ul. Staicha 1, lub na adres email: kadry@sgzoz.pl.


REMONT PARTERU W BUDYNU A - ZAKOŃCZONY

Szanowni Pacjenci, informujemy że remont Poradni POZ został zakończony. Od 25 czerwca wejście główne (budynek A) jest czynne.

Zapraszamy.


REMONT PARTERU BUD. A - WEJŚCIE GŁÓWNE NIECZYNNE

Szanowny Pacjencie

Od dnia 23 kwietnia do 31 maja 2018 r. parter bud. A Przychodni w Chełmku NIECZYNNY z powodu REMONTU

Wejście do budynku od tyłu - od strony MOPS i/lub Poradni dziecka - dzieci chore

Rejestracja ogólna dla pacjentów - poradnia dzieci chorych

Na czas remontu rejestracja ogólna, dziecięca i specjalistyczna czynna TYLKO pod numerem tel. 33 846 14 61 (centrala)

Rozmieszczenie gabinetów lekarskich POZ na czas remontu:

PersonelMiejsce pracy
LEK. JAN FRANCZYK BUDYNEK II PIĘTRO
GABINET B1 01 (SPIROMETRIA)
LEK.TERESA GZIUT BUDYNEK II PIĘTRO
GABINET B1 03 (LARYNGOLOGIA)
LEK.DOROTA KAPUSTA BUDYNEK II PIĘTRO
GABINET B1 02 (GABINET MASAŻU)
LEK.KATARZYNA STĘPIEŃ-NIZIOŁEK BUDYNEK II PIĘTRO
GABINET B1 06 (NEUROLOG)
LEK. MARIA SREBRO-PRZYBYŁOWSKA PORADNIA DZIECKA (DZIECI CHORE)

SZCZEPIENIA PRZECIW MENINGOKOKOM GRUPY C

W ramach Programu Promocji Zdrowia dotyczącego szczepień profilaktycznych dzieci z terenu Gminy Chełmek przeciwko bakteriom Neisseria Meningitidis typ C, ruszyła akcja szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy C dla dzieci urodzonych w 2014 roku i zameldowanych na terenie Gminy Chełmek.

Program dofinansowuje Urząd pokrywając w 50% koszt szczepionki. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości, ponieważ szczepienie jest jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi i zapewnia ochronę przed takimi chorobami jak na przykład posocznica (zwana potocznie sepsą), zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Szczepienia realizowane są w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku przy ul. Staicha 1.

Jeżeli macie Państwo wątpliwość czy szczepić dziecko lub chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat infekcji meningokokowych prosimy o skonsultowanie się z lekarzem pediatrą. Rejestracja i więcej informacji pod numerami telefonu: 33 846 14 61, 33 846 12 02.