Poradnia zdrowia psychicznego

Poradnia czynna zgodnie z harmonogramem przyjęć dostępnym w przychodni.

Poradnia zdrowia psychicznego usytuowana w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń psychiatrycznych w trybie ambulatoryjnym.

Nasi specjaliści udzielają porad oraz leczą zaburzenia psychiatryczne, takie jak schizofrenia, depresja, nerwica związana ze stresem lub pod postacią somatyczną, padaczka, uzależnienia, niedorozwój umysłowy, zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym oraz organiczne zaburzenia psychiczne. Natomiast do kompetencji psychologa należy ocena poziomu rozwoju umysłowego oraz zaburzeń psychoorganicznych. Prowadzone są również terapie indywidualne i grupowe dla pacjentów nerwicowych oraz psychoedukacje pacjentów i ich rodzin. Ponadto poradnia zajmuje się prewencją schorzeń psychiatrycznych i ich powikłań oraz edukacją zdrowotną naszych pacjentów. Naszym pacjentom przysługują wizyty konsultacyjne w okresie przed i poszpitalnym.

Świadczeń medycznych udzielamy bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza POZ lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie (zakładka „O nas”).

Ustalenie wizyty:

W celu ustalenia terminu wizyty pacjenci mogą się zarejestrować telefonicznie, bezpośrednio w rejestracji lub poprzez e-rejestrację na stronie internetowej naszego zakładu.

Na wizytę prosimy o zabranie ze sobą:

  • dowodu osobistego w celu założenia dokumentacji medycznej,
  • skierowania i zaleceń od lekarza prowadzącego,
  • posiadanych wyników badań,
  • dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia.

Lekarze przyjmujący pacjentów:

  • lek. spec. Katarzyna Drozdowicz
  • mgr Anna Fabian-Kulas (Psycholog)

lek. spec.. Katarzyna Drozdowicz


mgr Anna Fabian - Kulas


Psycholog