SZLACHETNE ZDROWIE ...

Corocznie 1-ego października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególny dzień, w którym doceniamy doświadczenie, wartości i wiedzę tych, z których mogą czerpać młodsze pokolenia, pokazując jako wzorzec życiową mądrość, której nabywa się z upływem lat.

W tym dniu w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku, szczególnie dla seniorów, choć nie tylko, przygotowane zostały niespodzianki. Pacjenci nie kryli zaskoczenia i zadowolenia mogąc skorzystać ze szczególnej oferty bezpłatnych badań i konsultacji. Ponad sto osób skorzystało z fachowego pomiaru stężenia glukozy we krwi, niemal tyle samo z badania ciśnienia na aparacie podającym ze szczególną dokładnością dodatkowe parametry pulsu krwi oraz wykrywającym ewentualną arytmię w pracy serca. Dla zainteresowanych dostępne były również bezpłatne badania słuchu, jak również fachowe doradztwo w zakresie korzystania z dofinansowań NFZ do zakupu środków pomocniczych (ortopedycznych czy rehabilitacyjnych).

Największe jednak zaskoczenie wzbudziła nowa oferta w Aptece dla Zdrowia, w której jako jedynej w powiecie można kupić oryginalne Produkty Bonifraterskie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się degustacja kilku rodzajów herbat ziołowych, które bardzo smakowały Pacjentom tym bardziej, że podawane były wraz z pysznymi dietetycznymi ciasteczkami upieczonymi prze Panią Irenkę z naszej apteki. Zioła i inne produkty przygotowywane według wielowiekowej tradycji zakonnej są ofertą, na którą czekali nie tylko starsi Pacjenci naszej przychodni, ale też wszyscy, dla których naturalne, ekologiczne i sprawdzone leki są ważnym uzupełnieniem w leczeniu wielu schorzeń.

Dostępny jest także folder z pełną gamą Produktów Bonifraterskich po to, by zainteresowani mogli realizować indywidualne zamówienia.

Personel przychodni stara się dostosowywać wszelkiego rodzaju usługi do potrzeb Pacjentów, w tym osób starszych, tworząc odpowiednie warunki zaspokajania potrzeb oraz oczekiwań. Na nadchodzące jesienne dni, życzymy wszystkim dużo zdrowia.