Pracownia diagnostyki laboratoryjnej

Pracownia diagnostyki laboratoryjnej usytuowana w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku wykonuje szeroki zakres analityki medycznej oraz badań krwi i jej składników.

Do owego zakresu zaliczamy między innymi badania hematologiczne, biochemiczne, immunologiczne, hormonalne jak i również markery nowotworowe.

Badania krwi pozwalają oceniać stan zdrowia pacjenta oraz potencjalne zagrożenia i choroby. Poprzez wykonanie odpowiednio dobranego zakresu badań możemy zdiagnozować: stany obniżonej odporności, niedobory minerałowe, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, anemie, zapalenia, infekcje, alergie oraz choroby układu krążenia, choroby zakrzepowo-zatorowe, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe jak i również zaburzenia czynności wątroby czy nerek.

Nasze laboratorium posiada certyfikaty kontroli jakości i wiarygodności badań oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę. W zakresie specjalistycznych badań diagnostycznych pracownia diagnostyki laboratoryjnej w SG ZOZ-ie współpracuje z laboratorium Medex s.c. z siedzibą w Libiążu.

Świadczeń medycznych udzielamy bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ oraz odpłatnie zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie (zakładka „O nas”).

Ustalenie wizyty:

W celu ustalenia terminu wizyty pacjenci mogą się zarejestrować telefonicznie, bezpośrednio w rejestracji lub poprzez e-rejestrację na stronie internetowej naszego zakładu.

Na wizytę prosimy o zabranie ze sobą:

  • dowodu osobistego w celu założenia dokumentacji medycznej,
  • skierowania i zaleceń od lekarza prowadzącego,
  • posiadanych wyników badań,
  • dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia.